MAŁGORZATA ZAJĄCZKOWSKA

jako BRYGIDA - matka Julii w spektaklu SELFIE.com.pl

Przebojowa, nowoczesna kobieta, zraniona w przeszłości przez mężczyznę swojego życia, nigdy mu tego nie wybaczyła. Mało tego, nigdy nie wybaczyła tego żadnemu mężczyźnie i od tamtej pory jest wrogiem mężczyzn. Przynajmniej jeśli chodzi o swoje życie, bo nie przeszkadza jej to zamartwiać się o córkę Julię, która ciągle jest sama.

BIOGRAFIA

Absolwentka PWST (Akademia Teatralna) w Warszawie. Związana z Teatrem Narodowym za dyrekcji Adama Hanuszkiewicza. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie Agnieszki Holland „Zdjęcia próbne”.

19 lat mieszkała w Nowym Jorku. Jako jedyna polska aktorka występowała na Broadway’u w Walter Kerr Theater u boku Franka Langelli. Grała w filmach Woody Allena, Paula Mazursky’ego, Glenna Jordana oraz serialach telewizyjnych.

Po powrocie do kraju z Krzysztofem Kolbergerem zagrali w dwuosobowej sztuce „Kocham O’Keeffe”. W filmie grała u Kuby Morgensterna, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Leszka Dawida i Ryszarda Bugajskiego. Za rolę Nory w filmie  „Nocy Walpurgi” w reż. Marcina Bortkiewicza otrzymała główną nagrodę za rolę żeńską na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

W swoim dorobku ma monodram Ester Villar „Matematyka miłości” w reż. Alicji Albrecht. W Teatrze Polonia występowała w sztuce „Kobiety w sytuacji krytycznej” w reż. Krystyny Jandy.

Udzieliła głosu Królowej Vivienne w „Shreku”. Widzowie pamiętają jej role w serialach: „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe” i „Druga szansa”. Wykładała w Akademii Teatralnej i Warszawskiej Szkole Filmowej.

Na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego i Opery reżyseruje spektakle w ramach programu edukacyjnego - „Brzechwa dzieciom”, „Krakowiacy i Górale”, „Sen nocy letniej”. W najbliższych planach ma dwa filmy w reż. Marcina Bortkiewicza: „Tonia” i „Burza przed ciszą”.

TOP