KATARZYNA ANKUDOWICZ

jako JULIA - córka Brygidy w spektaklu SELFIE.com.pl

Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie… Od lat umawia ją na randki, jednak wszystkie dotychczasowe skończyły się rozczarowaniem. Julia ma dość. Ucieka w świat książek.

 

BIOGRAFIA

Dyplom wydziału aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza otrzymała w 2004 roku. W tym samym roku zadebiutowała rolą Macochy w "Kopciuchu" Janusza Głowackiego, w  reżyserii Willa Pomerantza w Teatrze Małym (wówczas scena Teatru Narodowego w Warszawie). W latach 2005 – 2007 związana z Teatrem Miejskim w Gdyni, gdzie najważniejszą jej rolą była Zakonnica Anna w "Wariacie i zakonnicy" Witkacego, w reżyserii Jacka Bunsha.

Znana szerokiej publiczności z seriali telewizyjnych, takich jak: "Bulionerzy", "Mamuśki", "Pierwsza Miłość" czy "O mnie się nie martw".

Obecnie występuje  w  Teatrze Komedia („Hotel Westminster", reżyseria Jerzy Bończak ,”Trema”, reżyseria John Weisgerber ) oraz w Teatrze Gudejko ( "Między łóżkami"  i „Nerwica Natręctw” w reżyserii Artura Barcisia).

 

TOP