FILIP BOBEK

jako PAWEŁEK - syn Gerarda w spektaklu SELFIE.com.pl

Pawełek jest słodki jak batonik, przystojny, ma dobry zawód (jest informatykiem), po prostu, niczego mu nie brakuje – tak myśli o nim ojciec. Prawda jest taka, że Pawełek jest aspołeczny. Całe dnie spędza w Internecie, pracuje jako freelanser, nie ma znajomych oprócz tych z pracy, czyli z Internetu. Nie lubi wychodzić z domu, nie lubi rozmawiać z ludźmi, woli wszystko załatwiać przez komputer. Kilka razy ojcu udało się go namówić na pójście na randkę, ale zawsze były to wielkie niewypały. Dziewczyny nie są tak uczciwe jak on i ojciec; oszukują, zawyżają osiągnięcia, wstawiają nieprawdziwe zdjęcia i nie znają się na komputerach.

BIOGRAFIA

aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej (2012). Już w trakcie studiów zadebiutował na szklanym ekranie w roli Igora Szweda w serialu Hotel 52. Od 2013 roku związany był z Teatrem Komedia (Klatka wariatek). Od tego samego roku występuje na deskach Teatru Kwadrat w spektaklach: Ciotka Karola 3.0 (2013), Przez Park na Bosaka (2014), Okno na parlament (2015), Godzinka spokoju (2016), Otwarcie sezonu (2017).
Produkcje na wielkim ekranie realizował pod okiem wybitnych reżyserów, nie tylko polskich, ale również zagranicznych: Il Traduttore (2016) w reż. M. Natale oraz Music, war and love (2019) w reż. M. Coolidge.

Przy rodzimych produkcjach współpracował m.in. z S. Akiną (Planeta Singli 2, 2018), F. Zylberem (Po prostu przyjaźń, 2016), K. Langiem (Słaba płeć, 2016) czy W. Pasikowskim (Jack Strong, 2014).

Ogromne doświadczenie zdobywa przy tworzeniu licznych kreacji serialowych. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki rolom pielęgniarza Szczepana w Na dobre i na złe, Roberta w Singielce, Czarka Sokolińskiego w Przyjaciółkach, Igora w O mnie się nie martw, Szymona Korcza w Za marzenia czy Beniamina we W rytmie serca. 

Ponadto, chętnie użycza głosu bohaterom filmów animowanych (m.inGwiezdnych WojenCzarnej Pantery, Wonder Woman).

TOP